Get Adobe Flash player

Selfie z gwiazdą sportu

Stop zwolnieniom z WF-u

Fundacja kibica

Kalendarz wydarzeń

Zawody: Finał Ligi Młodzieżowej
Miejsce: do ustalenia

Termin: piątek, 24.10.2014 - niedziela, 26.10.2014
Delegat techniczny: obecny
Kategoria: Zawody PZSS - do 2017 r.
Zawody: PZSS

Rodzaje strzelań: karabin, pistolet

Kategoria wiekowa: mężczyźni, kobiety, juniorzy, juniorki



Finał Ligi Młodzieżowej

Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego
24-26.10.2014, Gdynia

liga

loga

Regulamin rozgrywania

 Osiem drużyn zakwalifikowanych do finału będzie brało udział w dwuetapowych rozgrywkach:

I. Mecze kwalifikacyjne „każdy z każdym” będą rozegrane w dwóch grupach G1; G2; w których będą rozstawione drużyny zakwalifikowane do finału:
– G1:   A1; B2; C1; D2
– G2:   A2; B1; C2; D1
Podczas konferencji zostaną w drodze losowania przydzielone numery drużyny w danej grupie od 1 do 4, co będzie stanowiło o kolejności strzelań w rozgrywkach.
– G1:  1,2,3,4
– G2:  1,2,3,4
Zawodnicy walczą ustawieni w zespole również z numerami 1, 2, 3. Rozgrywka polega na bezpośredniej potyczce z zawodnikiem przeciwnego zespołu z tym samym numerem.
Zasady meczy kwalifikacyjnych:
– 5 minut czas przygotowawczy
– 10 minut seria próbna
– 12 minut każda seria dziesięciostrzałowa, po każdej serii będą przydzielane punkty (2 pkt za wygraną serię; po 1 punkcie za remis; 0 punktów za przegraną serię dla zawodnika)

II. Mecze finałowe o złoty medal i o brązowy medal.
Pierwsze zespoły z rozgrywki grupowej przystępują do meczu o złoty/srebrny medal; drugie zespoły przystępują do meczu o medal brązowy.
Zasady meczy finałowych:
– 8 minut czas przygotowawczy i strzały próbne
– Prezentacja
– 2 minuty przygotowanie i strzały próbne
– 20 strzałów, 50 sekund na strzał, ocenianie z dziesiętnymi) przyznawanie punktów za każdy strzał (2 punkty za wygrany strzał, 1 punkt za remis 0 punktów za przegrany strzał)

Na obu etapach w przypadku remisów rozstrzyga dodatkowy strzał oceniany tak jak poprzednio (ocena w dziesiętnych)

Ramowy program Finału Ligi Młodzieżowej

24.10.2014, piątek

10.00-13.00

trening –akredytacja, kontrola broni, zdjęcia zespołowe (zawodnicy w koszulkach+trenerzy)

13.00

konferencja techniczna – hala ul. Olimpijska 5

15.00

1-2, 3-4

Karabin G1/Pistolet G2

16.30

1-2, 3-4

Karabin G2/Pistolet G1

25.10.2014, sobota –

9.00

1-3, 2-4

Karabin G1/Pistolet G2

10.30

1-3, 2-4

Karabin G2/Pistolet G1

12..00

1-4, 2-3

Karabin G1/Pistolet G2

13:30

1-4, 2-3

Karabin G2/Pistolet G1

26.10.2014, niedziela – mecze finałowe, zakończenie zawodów

9.00

mecz o brązowy medal w pistolecie
mecz o brązowy medal w karabinie

10:30

mecz o złoty medal w pistolecie
mecz o złoty medal w karabinie

12.30

zakończenie i dekoracja zwycięzców

 

Komunikaty klasyfikacyjne - http://zawody.wksflota.com.pl/wyniki.php

 

Strzelnica

  • Ilość stanowisk -  24 stanowisk – tarcze elektroniczne
  • oprawa muzyczna, widoczne dla zawodników tablice (ekrany) z wynikami.
  • Adres: Gdynia ul. Olimpijska 5 – Hala GOSiR

Klasyfikacja

  • Klasyfikacja zespołowa w karabinie, i pistolecie
  • Wyróżnione zespoły otrzymują
    – I-III – puchary, dyplomy dla klubu
    – I-III – medale dla zawodników zwycięskich zespołów
    – I-III - nagrody rzeczowe dla zespołów

Zgłoszenia

Potwierdzenie udziału, ilość osób startujących i towarzyszących oraz orientacyjny czas przyjazdu proszę przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 10.10.2014 – wymagane jednolite koszulki (bluzy) dla pistoleciarzy, jakiś element klubowy na strojach karabiniarzy – dla wyróżnienia zespołów (klubów) podczas strzelania.

 Zakwaterowanie i wyżywienie

Pensjonat „Krystyna” Rewa ul. Wczasowa 6

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasta Gdyni

PZSS na Facebooku