Get Adobe Flash player

Selfie z gwiazdą sportu

ME Baku

FOOM

MMP, MPJ

MP kim (rzutki) + Open

Mistrzostwa Polski

Fundacja kibica

Archiwum

Elzbieta_Kowalewska

Z wielkim żalem powiadamiamy o śmierci w wieku 59 lat

Elżbiety Kowalewskiej – Rutkowskiej,

czołowej reprezentantki Polski końca lat 60. i lat 70. w strzelaniu z karabinu, srebrnej medalistki mistrzostw świata, dwukrotnej mistrzyni Europy, trzykrotnej złotej medalistki ME, dwukrotnej wicemistrzyni Europy i trzykrotnej srebrnej medalistki ME, dwukrotnej brązowej medalistki mistrzostw Europy oraz wielokrotnej mistrzyni i medalistki mistrzostw Polski w strzelaniu z karabinu.
Elżbieta Kowalewska-Rutkowska była objawieniem mistrzostw Polski w 1969 r.; w swoim pierwszym starcie zawodach tej rangi zdobyła trzy medale złote i srebrny!

Reprezentowała barwy klubu „Zawisza” Bydgoszcz, w którym trenowała pod okiem swego ojca Longina Kowalewskiego.
 
Najbliższym zmarłej składamy z serca płynące kondolencje!
W imieniu władz Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego,
strzelców i sympatyków naszego sportu.
 
Tomasz Kwiecień
Prezes PZSS
 
Początek mszy świętej o godz. 11.00 w poniedziałek 30 kwietnia 2012 r. w kościele przy ui. Nakielskiej 303 w Bydgoszczy.
Marchewczyk Maria
W Krakowie zmarła 
śp. Maria Sasin z d. Marchewczyk 
(10 II 1935 – 19 IV 2012)
Odeszła z naszego grona jedna z najbardziej utalentowanych i pracowitych zawodniczek sportu strzeleckiego. Reprezentowała Kraków na strzelnicach w kraju i za granicą, gdzie zdobywała medale i tytuły Mistrzyni Polski juniorek i seniorek. Ustanowiła wiele rekordów krajowych; była zawodniczką wszechstronną – dziś jest to trudne do wyobrażenia, ale startowała z równym powodzeniem w konkurencjach zarówno z broni krótkiej jak i długiej. Najwięcej sukcesów odniosła w strzelanianiu karabinu – i to stało się jej specjalnością w dalszej karierze sportowej.
Z ogromnym żalem zegnamy wielką postać kobiecego sportu w Polsce.
Cześć Jej Pamięci !

Czytaj więcej...

Podczas Pucharu Wiosny we Wrocławiu w dniu 03.04.2011r.  na pawilonie 50m pozostawiono zieloną lunetę obserwacyjną KOWA wraz ze statywem. Znalazcę uprzejmie proszę o zwrot lub kontakt. Nagroda czeka. Tadeusz Czerwiński tel. 607 351 069 lub czerwinskitadeusz@wp.pl 

stoma mirzwinski henryk

Po ciężkiej chorobie zmarł

Henryk Stoma-Mirzwiński,

członek zarządu Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego,
Prezes Zachodniopomorskiego Związku Strzelectwa Sportowego.
Miał 56 lat. W zmarłym tracimy wspaniałego Kolegę, oddanego animatora
sportu strzeleckiego, opiekuna strzelectwa sportowego niepełnosprawnych
z ramienia PZSS.

Najbliższym Zmarłego, jego Przyjaciołom i Kolegom w imieniu rodziny strzeleckiej składam serdeczne kondolencje.

Cześć jego pamięci!

Tomasz Kwiecień
Prezes
Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego

00W Białymstoku rozegrano zawody I rundy Pucharu Polski grupy powszechnej oraz zawody o Puchar Prezydenta Białegostoku - rezultaty, galeria

Koniec roku sprzyja różnym podsumowaniom, rankingom,  konkursom i plebiscytom. W strzelectwie sprawa jest prosta, wystarczy odczytać rezultaty z tarczy i wiadomo kto jest najlepszy. W innych sportach bywa z tym różnie. W Małopolsce postawili więc na kryterium interdyscyplinarne - urodę i zagłosują na  najładniejszą sportsmenkę tego regionu. Wiemy oczywiście, że nasze dziewczyny uprawiające strzelectwo są piękne, a  Małopolanki tak  na stanowiskach strzeleckich, jak i na zdjęciach, w gustownych dresach i z Jurkiem Madejem wśród nich  prezentują się doskonale. Jedna z dziewczyn tarnowianka  Kinga Kołodziej walczy o miano najładniejszej sportsmenki Małopolski. Walczy dzielnie, jest w ścisłej czołówce, z szansami na zwycięstwo, którego życzymy jej z całego serca! Chociaż musimy przyznać, że i pozostałe uczestniczki zabawy  emanują wdziękiem, i talentem.

Zainteresowanych plebiscytem odsyłamy na stronę konkursową.

min_1

Nasi najmłodsi zawodnicy zjechali z całej Polski by stanąć do walki o „Orliki”. Przy okazji odbyły się również Finały Strzelania w Sieci młodzików. Przy rytmach muzyki zawodnicy walczyli o najwyższe miejsca podsumowujące prawie półroczną rywalizację w Strzelaniu w Sieci. Było trochę zabawy i mnóstwo emocji. Jako przykład podamy zawodnika z Gniezna, który wygrał finał bardzo wysokim wynikiem z karabinu, przy którym sprawdza się powiedzenie „broń sama nie strzela, strzela zawodnik” - program zawodów, wyniki

19 sierpnia 2011 roku o  godz. 19.00 odbędzie się zebranie wyborcze  przewodniczących:

- podkomisji PZSS ds. strzelectwa dynamicznego,
- podkomisji PZSS ds.  IPSC.
 

Czytaj więcej...

Skład kadry narodowej zatwierdzony! 
Ministerstwo Sportu i Turystyki zaaprobowało kadrę narodową PZSS na 2010 r.  - skład kadry ...

stachowiakedmundZa portalem „Leszno 24.pl” i Wielkopolskim Związkiem Strzelectwa Sportowego powtarzamy smutną wiadomość, że 10 kwietnia br. w Kołobrzegu, w wieku 82 lat

zmarł Edmund Stachowiak,

znany trener strzelectwa sportowego, związany z klubem „Lesna” Leszno, wychowawca pokoleń młodzieży.

Swoją przygodę ze strzelectwem rozpoczął w 1952 roku jako nauczyciel przysposobienia wojskowego w szkole średniej. Jego wychowankowie m.in. Anna Góra i Iwona Surowiec osiągali znakomite wyniki na arenach krajowych i zagranicznych. Z inicjatywy Edmunda Stachowiaka powstała strzelnica sportowa w obecnym Kolegium Języków Obcych. W 1997 roku Edmund Stachowiak został wybrany najlepszym trenerem ówczesnego  województwa leszczyńskiego.

Zmarły był też autorem książki "Strzelać każdy może", w której dzieli się z czytelnikami swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem strzeleckim.

W imieniu środowiska strzelectwa sportowego Rodzinie i bliskim Zmarłego składam z serca płynące kondolencje

Tomasz Kwiecień

Prezes

Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego

Polscy medaliści olimpijscy

Liga Strzelecka PZSS

liga strzelecka pzss1

sierpnia 2017
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

PZSS na Facebooku